فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

قبض برق خوزستانی ها رایگان شد

۷۸۴

خبر خوش برای خوزستانی های عزیز، قبض برق بهمن ماه سال 95 رایگان شد.

اینک بعد از مشکلاتی که هم وطنان خوزستانی در ماه های گذشته با آنها روبرو بودند، به منظور قدردانی از صبر و تحمل و جبران برخی مشکلات آنها، به دستور رئیس جمهور محترم، قبض بهمن ماه سال 95 شهروندان خوزستانی به دلیل مسائل و مشکلات ایجاد شده در پی ریزگردها رایگان شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، استاندار خوزستان بابیان این مطلب گفت: به دنبال مشکلات به وجود آمده بر اثر پدیده ریزگردها ، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری با پیشنهاد اینجانب مبنی بر رایگان شدن قبض برق مردم خوزستان در بهمن پارسال موافقت کرد.

غلامرضا شریعتی افزود: رئیس جمهوری در هامش (پی نوشت) نامه بنده، دستور رایگان شدن قبض برق بهمن مردم استان خوزستان را به حمید چیت چیان وزیر نیرو صادر کرد.

پدیده گرد و غبار بیش از 10 سال است که مردم خوزستان را درگیر کرده و غلظت آن در مواردی تا 67 برابر حد مجاز اعلام شده است. توفان گرد و خاک در هشتم بهمن سال 95، قطع چند روزه آب و برق و مخابرات را در اهواز و چند شهر در پی داشت که اوج آن خروج پنج نیروگاه خوزستان از مدار و قطعی چند ساعته قطع برق و آب در 11 شهرستان خوزستان و از جمله کلانشهر اهواز و تعطیلی مدارس و ادارات بود.

بر اساس مطالعات انجام شده مساحت کانون های فعال گرد و غبار در خوزستان 350 هزار هکتار است که با احتساب کانون های فرسایش بادی و بیابان ها به بیش از 800 هزار هکتار می رسد. بیش از 30 هزار هکتار از این کانون ها فوق بحرانی است که در شرق اهواز و تالاب هورالعظیم قرار دارد.

رئیس جمهوری پنجم اسفند پارسال به همراه وزیران اطلاعات، کشور، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اجرائی خود، به منظور بررسی مساله ریزگردها وارد خوزستان شد و پس از بررسی، مصوباتی به تصویب رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.