فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

میزبانی وب رایگان

۲۷

امروز در فری پدیا هاست یا میزبانی وب رایگان را برای وبمستران معرفی می کنیم. حتی اگر حرفه ای هم باشید فکر کنم بدتان نمی آید سایتتان را به جای لوکال هاست، در یک هاست رایگان تحت وب هم تست کنید و برای خودتان بازخورد بگیرید.

ابتدا هاست رایگان را معرفی می کنیم و بعد از گفتن مزایا و معایب آن، چند سایت ارائه دهنده ی هاست رایگان معرفی می کنیم. اول از همه این تذکر مهم رو بدیم که هاست رایگان عملا برای یک ایده ی خوب و سایت به روز به هیچ دردی نمیخوره! چرا که هدف از ارائه ی هاست رایگان صرفا تبلیغات شرکت ارائه دهنده بوده و لا غیر! اگر صرفا به دنبال نوشتن مطلب در وب هستید از سرویس های رایگان وبلاگدهی استفاده کنید بهتر است! اما با این حال هاست رایگان برای شروع بی ضرر است.

 

مزایای هاست رایگان

مهمترین مزیت هاست رایگان، همین رایگان بودن آن است و مصداق عبارت “مفت باشه، کوفت باشه”!!! که البته کوفت هم چیز خوبی نیست!

به غیر از این حقیقت آشکار که این سیستم رایگان است، در این جا چند دلیل دیگر که چرا شما باید استفاده از هاست رایگان را برای تجارت خود در نظر بگیرید آورده شده است:

  • بهبود مهارت های اینترنتی شما:

اگر شما در مسیر وبمستر شدن هستید و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می باشید، شاید لازم باشد که نمونه اولیه کار خود را آزمایش کرده و به بررسی نقاط قوت و ضعف مهارت خود بپردازید. اگر تست کارتان 6 ماه طول بکشد در این مدت صرفه جویی قابل توجهی در ابتدای پروژه خود کرده اید. همچنین از این طریق می توانید کیفیت سرویس دهنده خود را نیز بیازمایید و در صورت رضایت پلن پولی همان سرویس دهنده را انتخاب نمایید

  • کاربری و مدیریت آسان :

از آنجایی که هایت رایگان معمولا برای تازه کار ها در نظر گرفته شده، اکثر شرکت های ارائه دهنده هاست رایگان ، ابزارهایی مانند guestbook ، hit counter، فرم های ایمیل و غیره را فراهم کرده­ اند. بسیاری ازامکانات اولیه مورد نیاز برای شما فراهم است و می توانید روی مسائل اصلی تمرکز کنید. ویژگی های اضافی، شما را از استخدام برنامه نویسان بی نیاز می کند، و با استفاده از هاست رایگان می توانید برنامه های کاربردی آنلاین را برای گرفتن بازخورد ، راه­ اندازی نظرسنجی و خبرنامه آنلاین، داشته باشید.

  • با سرمایه صفر شروع کنید! :

اصولا وقتی انسان دغدغه ی مالی نداشته باشد بهتر فکر می کند. شما هاست رایگان دریافت می کنید، وب سایت خودتان را طراحی می کنید و ابزارهای فانتزی اضافه شده در سایتتان را دارید که به آن قابلیت های فوق العاده می دهد و تمام اینها بدون خرج یک ریال می باشد. هم اکنون شما می توانید تجارت آنلاین خود را آغاز کنید و امیدواریم استراتژی شما بتواند به طور مؤثر درآمدتان را افزایش دهد.

 

معایب هاست رایگان

هیچ گرانی بی حکمت نیست و هیچ ارزانی بی علت نیست! استفاده از هاست رایگان نیز مشکلات خود را بهمراه داشته و در قالب هزینه های پنهان به تجارت شما ضربه میزند:

  • محدودیت های بسیار در کنترل هاست رایگان

حتما قبل از ثبت نام برای حساب کاربری هاست رایگان خود شرایط و قوانین ارائه خدمات را مطالعه کنید. برخی از ارائه دهندگان هاست رایگان، استفاده از برخی فایل های خاص، محتوا یا حتی برخی زبان ها را محدود می کنند. همچنین از آنجایی که هزینه هاست رایگان باید به هر حال برای ارائه دهنده جبران شود، برخی تبلیغات غیر ضروری و چه بسا نا مربوط به کار شما به ظاهر سایت شما لطمه می زند. به مرور زمان درمی یابید که برخی ابزار های پیشرفته مورد نیاز برای یک تجارت الکترونیکی کاملا کاربردی مانند کارت های خرید، سیستم سفارش امن و دروازه پرداخت آنلاین، با استفاده از هاست رایگان امکان پذیر نمی باشد.

ممکن است شما مجبور به ارتقا و یا انتقال به یک ارائه دهنده سرویس هاست غیر رایگان شوید. اگر تصمیم گرفتید از آن ها استفاده کنید بدانید که نه تنها تلاش بیشتری، بلکه پول بیشتری نیز برای این انتقال نیاز دارید.

  • عدم دسترسی به سرور بدون پشتیبانی تضمین شده

چه در هاست رایگان و چه غیر رایگان احتمال قطعی سرور وجود دارد با این حال در هاست رایگان اوضاع وخیم تر است چرا که پشتیبانی معمولا مسئولیتی در قبال این مسائل و یا از دست رفتن اطلاعات نمی پذیرد.

با این حال خطر از کار افتادگی مکرر هنگام استفاده از هاست رایگان ، یقینا بیشتر از هاست غیر رایگان می باشد. ارائه دهندگان رایگان، در اغلب موارد به دلیل هزینه حفظ آن ها، تضمینی برای خدماتشان ارائه نمی دهند. به غیر از عدم دسترسی، هاست رایگان با پهنای باند کم همراه خواهد بود، در نتیجه دسترسی به سایت را، با کند کردن سرعت بالا آمدن آن، تحت تأثیر قرار می دهد. پاسخ به درخواست پشتیبانی می تواند کُند باشد یا به هیچ منتهی شود و شما به تنهایی مسئول پشتیبانی هاست سایتتان خواهید بود. این مشکلات باعث می شود بازدید کنندگانی که به دنبال اطلاعات در سایت شما هستند نا امید شوند. در نهایت، این می تواند شهرت شما را به مخاطره اندازد و مشتریان فعلی و بالقوه شما، شرکت شما را به عنوان یک ارائه دهنده نامطمئن ببینند.

  • از دست دادن اعتبار

استراتژیست های بازاریابی اینترنتی، اهمیت بی سابقه ای در استفاده از نام های دامنه (domain) برای تجارت قائل شده اند. نام دامنه (آدرس وب سایت) یکی از ابزار های مورد استفاده برای ایجاد نام تجاری و تصویر آنلاین شرکت شماست. اکثر ارائه دهندگان هاست رایگان زیر دامنه (subdomain) را به عنوان آدرس اجباری وب سایت شما ارائه می دهند. زیر دامنه آدرس نوعی وب سایت است که به موجب آن نام تجارت شما به نام دامنه ­ی هاست رایگان اضافه شده است. مانند: http://yourbusiness.freehost.com  و یا http://www.freehost.com/yourbusiness.

به ندرت می بینید که ارائه دهندگان هاست رایگان دامنه هاست واقعی (مانند: http://www.yourbusiness.com) را، یا حداقل بدون گرفتن پول، پشتیبانی کنند.

برای مشتریانتان سخت تر است که نام زیر دامنه را به عنوان آدرس وب سایت شرکت شما به خاطر بسپارند. علاوه بر این، نداشتن نام دامنه غیر حرفه ای به نظر می آید. بدون نام دامنه، ممکن است شرکت شما به عنوان یک شرکت بدنام و بی اعتبار و یا حتی نامشروع در نظر گرفته شود و مشتریان از آن اجتناب کنند.

معرفی چند شرکت ارائه هاست رایگان
http://cdn.techpatio.com/wp-content/uploads/2013/07/free-webhosting-server.jpg

دریافت هاست رایگان به خودی خود با ریسک و مشکلات زیادی همراه خواهد بود پس حتما این سرویس را از ارائه دهندگان معتبر هاست رایگان دریافت کنید تا از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری کنید. در ادامه چند سایت داخلی و خارجی معتبر برای دریافت سرویس هاست رایگان به شما معرفی میکنیم:

هاست رایگان خارجی:

000webhost.com

1freehosting.com

هاست رایگان داخلی:

xzn.ir

asan-web.ir

با جستجوی عبارت “هاست رایگان” در گوگل می توانید انبوهی از ارائه دهندگان هاست رایگان را بیابید.

در آخر، این انتخاب شماست، سعی کنید به نیازهایتان در مورد سرویس هاست توجه کنید. کوچک شروع کنید و بزرگ آرزو کنید. جوانب مثبت و منفی هاست رایگان و غیر رایگان را در نظر بگیرید. اگر مجبورید، با یک ارائه دهنده هاست رایگان شروع کنید. هنگامی که نیاز ها و منابعتان رشد کند، می توانید به یک سرویس هاست پیشرفته تر که توانایی پرداخت آن را دارید، ارتقاء دهید.

بنابراین هم اکنون نگران نباشید، به ویژه اگر یک تجارت کوچک دارید یا در حال شروع کردن تجارتی هستید که استفاده از هاست رایگان برای شما مشکلی در پی نخواهد داشت ولی اگر به فکر گسترش فعالیت و تجارت خود هستید از خدمات هاست رایگان استفاده نکنید.

[box type=”bio”]این مطلب به طور رایگان در فری پدیا درج شده است.

اگر شما هم در حرفه ی خود ارائه کننده کالا یا سرویس های رایگان هستید با ما تماس بگیرید تا شما را به رایگان در فری پدیا معرفی کنیم!

[/box]

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.