فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

مشاوره حقوقی رایگان – تلفنی

۵۳

خیلی از ما خواه نا خواه در زندگی با مسائل حقوقی مواجه می شویم، از بحث بر سر پرداخت دستمزد کارگر، اجاره خانه، تصادف اتومبیل و … گرفته تا خیلی مسائل پیچیده ی دیگر. بعضا نا آگاهی حقوقی و عدم اطلاع دقیق از حق و حقوق خود و سایرین، موجب پایمال شدن حقی می شود.

اگر بخواهیم با وکیل مشورت کنیم هم جدا از اینکه کار خوب و اصولی هم همین است، اما اولا حداقل هزینه یک مشاوره ی 15 دقیقه ای با یک وکیل معمولی یه اندازه ی یک وعده غذای نسبتا گران قیمت تمام می شود و در ثانی هیچ تضمینی هم نیست که با وجود هزینه، به مطلوب خود برسیم و چه بسا اصلا جیب ما روزی رسان چند ماهه یا چند ساله ی وکیل تازه کاری شود که با بیان چند ماده و تبصره چشم ما را گرفته است! و باز هم چه بسا وکیل مورد نظر دو جانبه کار کند و هم از ما و هم از طرف دعوی مطالبه ی حق الوکاله کند.

با این اوصاف اگر یک مشاور رایگان در ابتدای امر هر چند مختصر ما را از چند و چون موضوع آگاه کند مسیر پیش رو را با کمترین زیان مالی شناخته و البته در صورت نیاز هم به صورت عاقلانه برای آن هزینه می کنیم.

اخیرا قوه قضاییه تلاش کرده که توسعه زیادی در بخش اطلاع رسانی به وجود آورد و به همین خاطر دستگاه قضا مرکز 129 را به عنوان مرکز مشاوره حقوقی رایگان ایجاد کرده است.

[box] برای مشاوره حقوقی رایگان با 129 تماس بگیرید[/box]

 

قبل از اینکه به اپراتور وصل شوید، تلفن گویا موارد زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

1- تماس با کارشناس حقوقی

2- محاسبه ی مهریه

3- خدمات الکترونیکی قضایی

4- مطرح نمودن هرگونه انتقاد و پیشنهاد

 

از آنجایی ما در فری پدیا سعی می کنیم موارد رایگان را تا جای ممکن قبل از اطلاع رسانی تست کنیم، این مورد را هم چند بار با مسائل حقوقی که داشتیم، پیگیری کردیم و مزایا و معایب سامانه 129 را در زیر می خوانید:

 

مزایا:

+ مشاوره کاملا رایگان

+ مشاوره با قضات متخصص و کارشناسان حقوقی

+ مشاوره تمام وقت – حتی روز های تعطیل

+ پاسخگویی کامل و با احترام (حداقل در مورد مکالمه با فری پدیا که اینطور بوده!)

+ عدم محدودیت زمانی مکالمه

 

معایب:

– کیفیت صوتی بسیار پایین سامانه 129 (حتی بعضی کلمات نا مفهوم بود و ناچارا گوینده باید جمله را تکرار می کرد)

– انتظار در صف برای مشاوره (معمولا حداقل 4-5 نفر قبل از شما در صف هستند که در تلفن گویا هر چند دقیقه اعلام می کند)

– عدم امکان ادامه ی مشاوره در تماس های بعدی (هر بار یک یا چند موضوع به طور تصادفی با یکی از مشاوران مطرح شده و به سرانجام می رسد)

 

[box type=”bio”]این مطلب به طور رایگان در فری پدیا درج شده است.

اگر شما هم در حرفه ی خود ارائه کننده کالا یا سرویس های رایگان هستید با ما تماس بگیرید تا شما را به رایگان در فری پدیا معرفی کنیم!

[/box]

یک نظر
  1. هادی گفته

    با سلام..بنده در سال ۹۰ یک باب مغازه خریداری نمودم و مبلغ کامل پرداخت شد و سال ۹۳ سند تک برگ گرفتم و در سال ۹۵ ورثه برادر مرحوم ادعای حق شفعه نمودن و ادعا دارن ک سال ۹۳ متوجه فروش شده و بخاطر مریضی عمویمان حال شکایت نموده و ادعا دارن ک ملک شریکی بوده ..لازم ب ذکر است ک این دو برادر مرحوم دو تا مغازه بیست متری در جوار هم دارن و مغازه ها فقط دیوار مشترک در وسط دارن .و قبلا تقسیم نموده اند و اخرین تقسیم شان بود ولی کاتب فوت نموده ولی شهود همگی زنده اند ایا حق شفعه شامل حالشان میشود…با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.