فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

بای پدیا- قوانین استفاده از خدمات

[box type=”download”] جهت سفارش محصولات فروشگاه های بین المللی چین و ترکیه و بزودی سایر کشورها با آی دی ادمین تلگرام در ارتباط باشید. (اینجا کلیک کنید.)

ورود به کانال BuyPedia

[/box]

نظم، صداقت و پیگیری، سرلوحه رفتار ماست.

<< ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، درخواست سفارش از بای پدیا بمنزله پذیرش قوانین ذکر شده در این صفحه است. >>

قوانین خرید:

(درخواست سفارش بمنزله پذیرش قوانین است.)

در این قوانین تامین کننده محصول از خارج از کشور از این پس با نام “فروشنده” و سفارش دهنده محصول (متقاضی خدمات بای پدیا و پذیرنده قوانین) “خریدار” نامیده می شود. کلیه محصولات و کالا هایی که خریدار در ازای پرداخت مبلغ “ریالی”، از “یک سایت یا فروشگاه” سفارش داده است، به اختصار “سفارش” نامیده می شود. همچنین رابط بین خریدار و فروشنده، در این قوانین به اختصار “بای پدیا” نامیده می شود.

 • بای پدیا رابط بین خریدار و فروشنده به منظور ثبت سفارش خرید است. همچنین پیگیری خرید ها و پشتیبانی خرید در چارچوب اختیارات موجود و ارائه شده توسط فروشنده انجام میپذیرد.
 • بای پدیا موظف است در صورت برگشت مبلغ سفارش از طرف فروشنده، مطابق قوانین بای پدیا که در همین صفحه ذکر شده است، مبلغ سفارش را برابر با مبلغ ریالی پرداخت شده توسط خریدار، به خریدار مسترد نماید.
 • در صورت تصمیم به برگشت مبلغ سفارش به هر دلیل اعم از توافق با درخواست کنسلی از طرف خریدار، فروشنده یا هر شخص حقیقی و حقوقی دیگر، نقص سفارش و سایر موارد که منجر به برگشت مبلغ سفارش شود، با توجه به نوع سفارش، نحوه پرداخت و سایر موارد مربوطه، ممکن است کسوراتی به شرح زیر از مبلغ پرداختی خریدار کسر شود.
  * کسورات مذکور عبارتند از: مالیات پرداختی بابت ثبت سفارش، کارمزد حواله، انتقال وجه و سایر کارمزد های پرداختی مربوط به سفارش و هر هزینه دیگری که طی مراحل اخذ سفارش، ثبت و پرداخت سفارش، پیگیری، شکایت و برگشت مبلغ توسط بای پدیا پرداخت شده است.
 • مبالغ دریافتی از خریدار تنها به صورت ریالی اخذ میگردد و در صورت برگشت مبلغ به خریدار نیز پرداخت مبالغ برگشتی فقط به صورت ریالی و بر اساس پرداختی خریدار خواهد بود. لذا افزایش یا کاهش نرخ ارز تاثیری در تغییر مبلغ دریافتی از خریدار یا مبلغ پرداختی به خریدار، بعد از ثبت سفارش نخواهد داشت.
 • مبلغ ارائه شده به خریدار بر اساس سیاست های کاری فری پدیا تعیین شده و بدلیل تغییرات قیمت ارز و سایر هزینه های مربوطه، ممکن است هزینه های انجام سفارش بدون اطلاع قبلی تغییر کند. همچنین پس از اعلام قیمت اولیه تا زمان پرداخت خریدار و ثبت نهایی احتمال تغییر قیمت به هر دلیل (تغییر قیمت محصول توسط فروشنده، تغییرات قیمت ارز و سایر دلایل) وجود دارد. بنابراین ملاک هزینه ثبت سفارش، قیمت اعلام شده در زمان ثبت سفارش است.
 • خریدار متعهد میشود که هزینه های مربوط به انتقال بار و همچنین در صورت نیاز به پرداخت حقوق ورودی گمرک، این مبالغ را قبل از تحویل سفارش به بای پدیا پرداخت کند. در صورت عدم پرداخت این هزینه ها از طرف خریدار، سفارش قابل دریافت و تحویل به خریدار نخواهد بود. این هزینه ها قبل از تحویل سفارش تعیین و اعلام می شود.
 • پیش بینی و تخمین حقوق ورودی گمرک بعهده خریدار است. همچنین با توجه به اینکه تخمین ارزش و تعیین تعرفه گمرک سفارش ها توسط ارزیاب گمرک صورت می گیرد، احتمال وجود تفاوت مبلغ با مبلغ پیش بینی شده توسط خریدار وجود دارد. لذا لازم است خریدار محترم برای پرداخت حقوق ورودی به میزان تعیین شده توسط ارزیاب گمرک، آمادگی کافی داشته باشد.
 • در سفارش های خارج از ترکیه، هزینه گمرک به صورت اولیه برآورد و در مبلغ سفارش لحاظ می شود. در صورت تغییر هزینه گمرک در زمان ترخیص، پرداخت مابه التفاوت بعهده خریدار است.
 • در سفارشهای داخل ترکیه حداقل هزینه گمرک بابت سفارش های کمتر از 200 لیر در هر سفارش، مبلغ 5 لیر تعیین می گردد.
 • کد رهگیری از فروشنده یا سرویس ارسال مرسولات دریافت شده و به خریدار ارائه می شود. مسئولیت عدم کارکرد صحیح کد رهگیری تنها بعهده سرویس پستی است.
 • لازم است خریدار در انتخاب و سفارش محصولات دقت کافی نماید چرا که در صورت عدم اجازه ورود سفارش به کشور، عدم ترخیص و اخذ نشدن مجوز های لازم برای ترخیص و همچنین بلوکه شدن کالا به هر دلیل، سفارش قابل دریافت و تحویل به خریدار نخواهد بود.
 • بای پدیا مختار است در صورت لزوم، و برای انجام سریع تر پیگیری ها، در هر زمان مسئولیت ها و امور مربوط به پیگیری و پشتیبانی سفارش های ثبت شده را به سفارش دهنده واگذار نماید تا خریدار شخصا موارد لازم را از فروشنده پیگیری نماید.
 • بای پدیا همواره در جهت رضایت خریدار تلاش می کند و پیگیری های لازم در محدوده اختیارات ارائه شده از طرف فروشگاه مبدا و فروشنده انجام می شود. اما در صورت وجود نقص یا هرگونه مشکل در سفارش دریافتی، یا عدم دریافت سفارش بدلایل خارج از محدوده اختیارات بای پدیا، از جمله بروز حوادث غیر مترقبه، سیل، زلزله، آتش سوزی، جنگ و …، مسائل سیاسی، بین المللی، تغییرات قوانین گمرک یا توقیف بار و مشکلات ترخیص بار در گمرک، تغییرات قوانین فروشنده و فروشگاه، تغییرات قوانین کشور مبدا و مقصد و بروز مشکلات پیش بینی نشده در سرویس دهی فروشنده، مشکلات گمرک و سرویس پستی و سایر موارد مشابه، مسئولیتی متوجه بای پدیا نخواهد بود.
 • با توجه به شرایط ارسال، ممکن است بسته بندی اصلی سفارش باز شده و سفارش  بدون بسته بندی اولیه بدست خریدار برسد.
 • بای پدیا مختار است در هر زمان با توجه به شرایط کاری موجود بدون اطلاع رسانی قبلی قوانین خود را تغییر دهد. لذا مشاهده و آگاهی از قوانین در زمان های مختلف و قبل از هر خرید بعهده خریدار است. همچنین ملاک تفسیر موردی قوانین، بای پدیا است.
 • تصمیم گیری درباره مواردی که به هر دلیل در این قوانین ذکر نشده با در نظر گرفتن اصول اخلاقی، انسانی و اصل انصاف، نهایتا توسط بای پدیا صورت می گیرد. همچنین در صورت مغایرت هریک از قوانین با مورد دیگر، تصمیم درباره قانون ارجح بعهده ی بای پدیا است.
 • بای پدیا مختار است در هر زمان همکاری با فروشنده یا فروشنده های طرف معامله را قطع کرده یا با فروشندگان جدید همکاری نماید.
 • مواردی که بدون تذکر قبلی منجر به عدم ارائه خدمات به خریدار می شود:
  • ارسال هرگونه پیام تبلیغاتی، انجام تبلیغات یا درخواست تبلیغ و معرفی در محیط فعالیت بای پدیا.
  • ارسال هرگونه پیام که منجر به اختلال در فعالیت بای پدیا باشد.
  • ارسال اخبار و اطلاعیه توسط خریدار بدون هماهنگی با مدیریت.
  • ارسال هرگونه پیام در محیط فعالیت بای پدیا و یا به طور خصوصی به سایر خریداران که بنا به تشخیص مدیریت، مغایر با قوانین بای پدیا باشد.

[box type=”download”] جهت سفارش محصولات فروشگاه های بین المللی چین و ترکیه و بزودی سایر کشورها با آی دی ادمین تلگرام در ارتباط باشید. (اینجا کلیک کنید.)

ورود به کانال BuyPedia

[/box]