فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

بیمه رایگان!

۳۹۹

صحبت از بیمه که می شود یاد حق بیمه های بالا و مراکزی می افتیم که طرف قرارداد بیمه نیستند یا دارو هایی که شامل بیمه نمی شوند و مشکلاتی از این قبیل، یا در مورد حقوق بازنشستگی هم که بهتر است چیزی نگیم!

اگر حق بیمه ندهیم و رایگان بیمه شویم بچطور؟! در این صورت هر مقدار خدماتی که دریافت کنیم به صرفه خواهد بود و چه بسا خدمات خوب و ارزنده ای هم دریافت خواهیم کرد.

امروز در فری پدیا یک بیمه رایگان تحت عنوان “بیمه سلامت” را معرفی می کنیم.

بهبود شرایط سلامت جامعه یکی از شعار های انتخاباتی دولت تدبیر و امید بود و در پیام نوروزی نیز رئیس جمهوری وعده داده بود که تمام ایرانیانی را که بیمه نیستند را تحت پوشش بیمه سلامت و درمان قرار دهد.

به گزارش فری پدیا به نقل از خبرگزاری تدبیر، سید مهدی شاه ولد، سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران می گوید: دولت تصمیم گرفته تا افرادی را که تاکنون برای پوشش بیمه سلامت به هر دلیلی مراجعه نکرده اند، ثبت نام کند و تامین این اعتبار را از محل هدفمندی یارانه ها پرداخت کنند تا فرد بابت حق بیمه سلامت خود مبلغی را پرداخت نکند. این مبلغ از طرف دولت تعهد شده و این نیست که حق بیمه وجود ندارد، این سرانه بیمه برای هر فرد 285 هزار تومان می شود اما خودش آن را پرداخت نمی کند و دولت تعهد کرده است که از محل هدفمندی یارانه ها آن را بپردازد.  در ضمن این بیمه یک بیمه پایه است و برای بیمه تکمیلی افراد خود باید اقدام کنند.

تنها شرط های لازم برای بیمه شدن “هویت ایرانی و تحت پوشش هیچ گونه بیمه درمان یا بیمه سلامتی نبودن” عنوان شده است.

ثبت نام به صورت اینترنتی و در سایت www.bimehsalamat.ir انجام می پذیرد.

راهنمای ثبت نام :
1- چنانچه دارای پوشش بیمه می باشید، مجاز به ثبت نام در این سامانه نخواهید بود .
2- جهت ثبت نام می توانید به صورت اینترنتی از اینجا و یا به کلیه مراکز مجاز مراجعه و با پرداخت مبلغ 20.000ریال ( بیست هزار ریال ) بابت هر خانوار اقدام نمائید .
3- ثبت نام می باید بصورت خانوار انجام پذیرد. به این معنی که متقاضی بالای 18 سال سن، در صورت تجرد می باید نسبت به ثبت نام بصورت انفرادی اقدام نماید .
4- پس از ثبت نام در سامانه بیمه سلامت همگانی، نسبت به بررسی صحت و سقم اطلاعات ثبت شده شما و استحقاق دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام خواهد شد .
5- پس از تأئید اطلاعات ثبت شده، زمان و نحوه دریافت دفترچه از طریق پیامک به اطلاع شما خواهد رسید .
6- به هنگام مراجعه به دفتر پیشخوان منتخب/ اداره بیمه سلامت استان یا شهرستان جهت دریافت دفترچه بیمه ، در اختیار داشتن مدارک زیر الزامی است :
الف) اصل شناسنامه
ب) اصل کارت ملی
پ) یک قطعه عکس برای سنین بالای 2 سال
نکته: نیازی به ارائه تصویر مدارک به هنگام دریافت دفترچه بیمه نمی باشید .

7- جهت دریافت دفترچه بیمه، صرفاً مبلغ 10.000ریال ( ده هزار ریال) بابت صدور هر جلد دفترچه توسط دفاتر پیشخوان منتخب/ اداره بیمه سلامت استان/شهرستان از شما اخذ خواهد شد
8- شماره ملی و شماره تلفن همراه وارد شده توسط شما، بعنوان کد رهگیری در سامانه بیمه سلامت بوده که پس از اتمام ثبت نام می توانید با استفاده از آن از نتیجه ثبت نام خود مطلع شوید .

 

سوالات متداول:

1- هزینه ثبت نام (ورود اطلاعات) متقاضیان از طریق دفاتر پیشخوان و سایر مراکز معتبر به چه میزان است؟ 20000 ریال (ثبت نام اینترنتی رایگان است.)
2- آیا دفاتر پیشخوان ملزم به اخذ مدارک از متقاضیان می باشند؟ خیر، صرفاً کنترل مدارک توسط ایشان و تائید سیستمی کافی است.
3- احراز هویت متقاضی و اخذ مدارک از آنان چگونه است؟ متقاضی در هنگام دریافت دفترچه نسبت به ارائه مدارک به دفتر پیشخوان اقدام می نماید.

4- نحوه پیگیری افراد پس از دریافت پاسخ منفی چگونه است؟ با ارائه مدارک و مستندات فرد به اداره بیمه سلامت استان مراجعه نماید.
5- نحوه گاهی افراد از نتیجه ثبت نام در سامانه چگونه است؟پس از اتمام ثبت نام, متقاضی میتواند با مراجعه مجدد به سامانه و انتخاب دگمه رهگیری و ورود شماره ملی و شماره همراه درج شده در سامانه از نتیجه ثبت نام و بررسی های بعمل آمده آگاه گردد .
6- احراز شرایط متفاضیان به منظور برخورداری از بیمه سلامت همگانی چگونه است؟اطلاعات متقاضیان پس از ثبت نام از بانکهای اطلاعاتی موجود مورد استعلام قرار می گیرند.
7- آیا دفاتر پیشخوان، دفترچه بیمه را از قبل صادر می نمایند؟خیر، صدور دفاتر بیمه پس از رویت، کنترل مدارک و تائید سیستمی توسط دفاتر پیشخوان امکانپذیر می گردد.
8- نحوه دریافت دفترچه بیمه چگونه است؟ متقاضی به هنگام ثبت نام نسبت به انتخاب دفتر پیشخوان دولت موردنظر جهت صدور و دریافت دفترچه بیمه اقدام می نماید. و در صورت عدم پوشش بیمه ای پایه درمان برای ایشان پیامکی مبنی بر اعلام زمان مراجعه برای دریافت دفترچه ارسال می گردد.

9- هزینه صدور دفترچه بیمه سلامت همگانی چقدر است؟ هزینه صدور هر جلد دفترچه 10.000ریال برای هر جلد دفترچه می باشد.

10- حق بیمه چقدر است؟ پرداخت حق بیمه متقاضیان بیمه سلامت همگانی بطور کامل از سوی دولت تقبل شده است و متقاضیان وجهی را بابت حق بیمه
نمی پردازند.

11- آیا محدودیت زمانی برای ثبت نام از متقاضیان وجود دارد؟      خیر

12- مشمولین بیمه سلامت همگانی چه کسانی می باشند؟ کلیه افراد فاقد پوشش بیمه درمان که از سوی سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی، سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، کمیته امداد امام خمینی ، بانکها، وزارت نفت، شهرداری ها و … تحت پوشش بیمه ای قرار ندارند مشمول بیمه سلامت همگانی می گردند.

13- فرایند مراجعه و صدور دفترچه بیمه به چه ترتیبی است؟

مراجعه به سامانه برای ثبت نام
·        ورود اطلاعات افراد خانوار و تایید تکمیل ثبت نام توسط متقاضی
·        انجام استعلام از بانکهای موجود توسط بیمه سلامت
·        ارسال پیامک به متقاضی جهت اعلام زمان مراجعه به دفتر پیشخوان انتخاب شده و ارائه مدارک مربوط
·        مراجعه به پیشخوان انتخابی و ارائه مدارک و دریافت دفترچه بیمه

 

پی نوشت:

مراحل عضویت در این سامانه توسط فری پدیا مورد آزمایش قرار گرفته، از زمان ثبت نام تا دریافت دفترچه حدود 3 هفته به طول انجامیده و با مراجعه به دفتر پیشخوان دولت و پرداخت مبلغ 10.000ریال دفترچه بیمه سلامت دریافت شده است.

از آنجایی که خوشبختانه (!) فرصتی برای استفاده از خدمات بیمه ای با دفترچه بیمه سلامت برای اینجانب پیش نیامده از شما درخواست دارم تا در قسمت نطرات به بیان نقد خود بپردازید و از از این بابت از شما ممنونم.

[box type=”bio”]این مطلب به طور رایگان در فری پدیا درج شده است.

اگر شما هم در حرفه ی خود ارائه کننده کالا یا سرویس های رایگان هستید با ما تماس بگیرید تا شما را به رایگان در فری پدیا معرفی کنیم!

[/box]

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.