زلزله غرب کشور، وام، مکالمه رایگان و ارسال رایگان کمک

زلزله کرمانشاه که طبق آمار، مرگبار ترین زمین لرزه ی سال 2017  است، چندی پیش نواحی کوهستانی میان مرز عراق و ایران را لرزاند و تا کنون بیش از 400 کشته و 7000 زخمی بر جای گذاشته است. به گفته مقام ها زلزله در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه یکشنبه شب ۲۱ آبان ماه در ۳۰ کیلومتری شمال غرب سرپل ذهاب و ۳۲ کیلومتری جنوب غرب حلبچه رخ داد و حدود ۱۵۰ میلیون نفر در ایران و عراق آن را احساس کردند. عمده آمار کشته ها به شهر سرپل ذهاب در ۱۵ کیلومتری مرز عراق در غرب ایران و بعد سایر بخش های استان کرمانشاه مربوط می شود.

شدت حادثه به قدری است که مقامات بسیاری از کشورها آن را تسلیت گفته، در کرمانشاه عزای عمومی اعلام شده و کمک های بسیاری در راه محل های بازماندگان زلزله جریان دارد. فری پدیا نیز این پیشامد ناگوار و از دست دادن عزیزان هم وطن را به تمامی بازماندگان تسلیت عرض می کند.

همچنین در پی این زلزله شدید در غرب کشور و لرزیدن استان ایلام در اثر این زمین لرزه، بخش چوار در استان ایلام دچار رانش زمین شد.

تسهیلات:

وام قرض الحسنه و کمک بلاعوض

به گزارش ایلنا، فریادرس شهبازی درجلسه شورای هماهنگی‌مدیریت بحران استان اظهار کرد: به خسارت‌دیدگان رانش زمین در «چوار» وام قرض‌الحسنه‌ی 30 میلیون تومانی و کمک بلاعوض 5 میلیون تومانی پرداخت خواهد شد.

وی گفت: در صورتی که مناطق روستایی از زلزله‌ اخیر هم خسارت دیده باشند پس از احصاء میزان خسارت‌ها، مطابق قانون کمک خواهد شد.

تکمیلی:

♦️جزئیات تسهیلات بانکی برای زلزله‌زدگان

نوبخت سخنگوی دولت:
🔹هیات دولت 659 میلیارد تومان برای تسهیلات و 281 میلیارد تومان به عنوان کمک بلاعوض به زلزله زدگان کرمانشاه تصویب کرد.
🔹 خانواده هایی که نیاز به احداث و بازسازی خانه دارند، در روستاها 25 میلیون و شهرها 35 میلیون تومان وام
5 میلیون در روستا و 6 میلیون تومان در شهرها کمک بلاعوض
🔹خانواده هایی که نیاز به مرمت خانه دارند، 12 میلیون وام و 2 میلیون تومان کمک بلاعوض
🔹کسانی که به خرید لوازم خانه احتیاج دارند، 3 میلیون وام و و 2 میلیون کمک بلاعوض
🔹برای اسکان موقت خانواده ها، در روستاها 3 میلیون و در شهرها 5 میلیون کمک بلاعوض.

(منبع: خبر فوری)

تمدید ۲۴ ساعته مکالمه رایگان همراه اول و عرضه سیم‌کارت رایگان در مناطق زلزله زده

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در ۱۴ شهر اسلام آباد غرب، پاوه، تازه آباد، جوانرود، روانسر، سرپل ذهاب، قصر شیرین، کرند، گهواره، گیلان غرب، چوار، زرنه، ایوان و سرابله، تمامی مکالمات درون شبکه همراه اول (از همراه اول به همراه اول و تلفن ثابت) تا سه‌شنبه ۲۳ آبان رایگان بود که این طرح تا ساعت ۱۴ چهارشنبه ۲۴ آبان تمدید شد.

همچنین، برای بهبود وضعیت ارتباطی این مناطق، علاوه بر ارسال ۱۰ سایت اضطراری و ۵۰ ژنراتور دیزلی، توزیع سیم‌کارت‌های اعتباری رایگان نیز بین زلزله زدگان عزیز ادامه دارد.

ارسال رایگان کمک های مردمی با تیپاکس

به نقل از سایت تیپاکس، با توجه به وقوع حادثه زلزله اخیر و خسارات وارده به هموطنان عزیزمان، تیپاکس همچون گذشته آمادگی خود را جهت ارسال رایگان کمک‌‌های مردمی به شهرهای زلزله زده اعلام می‌دارد.
جهت هماهنگی لطفا با شماره‌های زیر در تماس باشید:

۰۲۱-۸۴۵۷

داخلی ۶ واحد روابط عمومی

همراه: ۰۹۱۰۲۹۶۹۶۶۴

نویسنده: admin.

اشتراک گذاری این نوشته
X بستن تبليغات