فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

جذب حمایت مالی برای همه

۸۷۷

به هدف خود فکر کنیدشما که این مطلب را می خوانید احتمالا صاحب یک ایده ی نو و در حال مدیریت آن برای رسیدن به موفقیت هستید. راهی که پیش رو دارید و رسیدن به اهدافی مورد نظرتان علاوه بر ایده پردازی و اجرایی کردن افکارتان نیاز به منابع مالی کافی دارد. ممکن است با ارائه ی یک طرح توجیهی برای کسب و کار جدیدتان به دنبال اسپانسر و حامی و سرکایه گذار بگردید که خصوصا در اوایل کار جلب اعتماد برای بازگشت سرمایه بسیار کار سختی است. اما آیا حتما باید یک شخص حقیقی یا حقوقی تمام سرمایه مورد نیاز را بپردازد؟ نمی شود که هزاران نفر هر کدام مبلغی ناچیز در کار شما سهیم شوند و در مجموع سرمایه بالایی را برای شروع کار تامین کنند؟ و حتی فراتر از آن، می توان به دلیل کم بودن مبلغ و زیاد بودن تعداد افراد، تمام مبالغ خرد به شما هدیه داد و ضرب المثل قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود را محقق کرد!

 

اینجاست که فرهنگ «دونیشن» به کار می‌آید و درست در همین راستاست که سایت ایرانی دونیت ۲nate.com مدت‌هاست که به راه افتاده است. دونیت شبکه‌ای متشکل از چند هزار حامی بالقوه دارد و می‌تواند با نمایش پروژه‌‌ها و ایده‌های شما به این حامیان، شانس تأمین مالی ایده‌های شما را ایجاد کند.

حمایت مالی (Donation) چیست؟

حمایت مالی (دونیشن Donation) چیست؟

حمایت مالی یا Donation یکی از منابع رایج تامین مالی موسسات و سازمانهای غیرانتفاعی است. موسسات غیرانتفاعی، موسساتی هستند که بدون دریافت هزینه، به ارائه خدمات رایگان عام المنفعه می پردازند و به نیت درآمدزایی تاسیس نشده اند. این موسسات به منظور تامین هزینه ها و گسترش دامنه فعالیتهای خود، به راهکارهای مختلفی رو می آورند که یکی از آنها حمایت مالی یا Donation است که امروزه در میان موسسات بزرگ بین المللی اهمیت بسیاری پیدا کرده و به یکی از منابع تامین مالی قابل ملاحظه این سازمان ها تبدیل شده است.

در این شیوه، افرادی که به طور رایگان از خدمات و فعالیتهای سازمان بهره مند می شوند، می توانند به منظور مشارکت در فعالیتها و ادراک حس خوشایند سهیم بودن در خروجی های سازمان، بر اساس توانمندی مالی خود، به حمایت از سازمان بپردازند. به این شکل، در عین حال که این افراد می توانند خود را از گردانندگان موسسه دانسته و سهمی در ارائه خدمات به کلیه مخاطبین سازمان داشته باشند، در جهت تامین هزینه ها و امکانات بیشتر گسترش و توسعه خدمات سازمان نیز گام موثری در حمایت از سازمان برداشته باشند.در وب سایت دونیت یک کمپین بسازید.

از طرفی دیگر با فراگیر شدن دنیای وب، فعالیت های غیرانتفاعی جدیدی نیز آغاز شده اند. فعالیت هایی که علیرغم اجرا بر روی فضای مجازی، می توانند تاثیرات شگرفی در بعدهای مختلف یک جامعه داشته باشند. هم اکنون عموم این فعالیت ها توسط تنها یک نفر و با هدف ارضاء امیال حرفه ای و درونی انجام می پذیرد.

برای مثال می توان به یک فعال موسیقی اشاره نموده که حاصل روزها تلاش خود را به رایگان بر روی شبکه اینترنت قرار می دهد تا سایر افراد بتوانند آنرا دریافت و از شنیدن آن لذت ببرند. و یا یک برنامه نویس OpenSource که نرم افزار خود (هرچند کوچک و یا بزرگ) را بصورت رایگان بر روی وب انتشار می دهد تا همگان بتوانند بصورت رایگان از آن استفاده کنند.

موارد گفته شده تنها نمونه هایی از افرادی بودند که می توانند با استفاده از دونیشن، نسبت به تامین منابع مالی خود اقدام کنند. اما در بیانی کلی تر، هر کسی که خدمات رایگان و عام المنفعه ای را ارائه می دهد و از سوی جامعه مخاطبین خود پذیرفته شده است، لیاقت دریافت دونیشن را خواهد داشت. این خدمات می تواند در حوزه های مختلف هنری و فناوری باشد.

البته منظور از خدمات، حتماً ارائه سرویسی مشخص و معین در چهارچوبی کاملاً بسته نمی باشد، بلکه می تواند یک احساس خوب، یک آموزش مفید و یا ترکیبی از اینها باشد. همین موضوع باعث شده است که هر کسی بتواند انتظار دریافت دونیشن از سوی مخاطبین خود را داشته باشد. البته تصمیم گیری در این خصوص با مخاطب وی خواهد بود. همین موضوع فرد و مخاطبین وی را در چرخه ی نامتناهی پیشرفت قرار خواهد داد؛ بدین صورت که فرد انرژی و وقت خود را صرف تولید یک محصول (نرم افزار، اثر هنری و …) می کند که البته هدف از انجام آن پیش از کسب درآمد، احساس رضایت از خود بخاطر انجام کار مورد علاقه اش است و مخاطب وی نیز در صورت تمایل، مبلغی هرچند ناچیز را به وی اهدا می کند، چرا که او هم از نتیجه کار منتفع گردیده است. همین موضوع باعث می شود که فرد دریافت کننده حمایت، انگیزه بیشتری برای ادامه کار خود داشته باشد.

لازم به ذکر است در تاریخ درج این مطلب مجموع مبالغ حمایت ها از به حدود 45 میلیون تومان رسیده است!!از حامی های خود تشکر کنید.

در کلام آخر می توان دونیشن را یک معامله برد-برد تلقی کرد، معامله ای که در آن هر دو طرف، از پیش از معامله سود خود را کسب کرده اند و تنها برای استمرار این سود دهی است که وجهی را پرداخت می کنند.

چطور شروع کنیم ؟!

روند کار در دونیت دات کام بسیار ساده است. شما بعد از ثبت نام در سایت، ایده و پروژه خود را در قالب یک کمپین معرفی می کنید. و پس از تایید هویت صاحب کمپین، منتظر دریافت حمایت مالی می مانید. هرقدر کمپین و ایده شما پخته تر و جذاب تر باشد، حامیان بیشتری از ایده شما با مبالغ مختلف استقبال خواهند کرد. همچنین می توانید با دریافت لینک و بنر حمایت، خودتان هم در سایت های دیگر و به شکل های مختلف درخواست حمایت کنید. پس از جمع آوری مبلغ می اوانید درخواست واریز دهید. در اینجا انتخاب با شماست که از صفر تا 100 درصد مبلغ حمایت را جهت قدردانی از دونیت دات کام به این سایت هدیه دهید و به نوعی برای ایجاد بستر فراهم شده جهت جذب حمایت، از سایت دونیت تشکر کنید! و بدین ترتیب بدون هیچ هزینه ای و با صرف کمترین انرژی سرمایه مورد نیاز تان را دریافت کنید!

حمایت از فری پدیا:

حمایت از فری پدیا | اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

[box type=”info”] وبسایت دونیت: https://2nate.com[/box]

[box] این مطلب به رایگان درج شده است. اگر شما هم در حرفه ی خود ارائه کننده کالا یا خدمات رایگان هستید، با ما تماس بگیرید.[/box]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.