فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

تست رایگان وسایل گرمایشی منازل و ادارات

۴۰۷

مرگ خاموش را خاموش کنید

 “مرگ خاموش واژه ی  نا آشنایی برای ما نیست. فصل سرما که چترش را می گسترد، این واژه ی نحس هر ازگاهی ازطریق رسانه ها به گوش می رسد. یادآوری وقایع تلخ همچون مرگ ناشی از گازگرفتگی 10 نفر از شهروندان تهرانی در 22 دی ماه 1386 شاید جلوه نامطلوبی در ظاهر داشته باشد، ولی بیان این حوادث هشداری به جامعه است تا با آگاهی از علل بروز این وقایع به دنبال راهکاری برای مقابله با این مخاطرات بپردازند.

طریقه پیشگیری از مرگ خاموش

سازمان آتش نشانی برای مقابله با حوادث ناشی ازوسایل گرمایشی،  طرح جامعه ایمن با کارگروه مبارزه با «مرگ خاموش»را به اجرا درآورده است.

 مدیرعامل سازمان آتش نشانی اعلام کرده است: شهروندان در صورت نیاز با سامانه 125 تماس بگیرند، تا آتش نشانان وسایل گرمایشی آنان را رایگان کنترل کنند.  سعید شریف زاده گفت: این طرح با همکاری برخی از تولید کننده ها که نمایندگان این افراد در سطح شهر هستند، انجام شد که اگر شهروندان نیاز داشتند تا آتش نشانان از محل مسکونی یا اداری شان بازدید کنند، تا ایمنی وسایل گرمایشی را کنترل کنند، با سامانه 125 تماس گرفته و نسبت به رفع مشکل خود اقدام کند.

همچنین در فری پدیا بخوانید: ویزیت و بستری رایگان  با دفترچه حکمت چگونه است؟

شریف زاده افزود: داشتن سرگیجه یا سردرد به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی و دودکش سرد، نشان دهنده نشت گاز مونوکسید کربن در محل است. لذا از مردم می خواهیم با مشاهده این موارد به سازمان آتش نشانی اطلاع دهند تا با اعزام نیرو از نزدیکترین ایستگاه به منازل شخصی شهروندان و با بهره گیری از دستگاه «گازسنج» میزان غلظت آلایندگی اندازه گیری  شود و منبع نشت گاز منوکسید کربن را هم پیدا کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: باید تست های لازم برای نصب دودکش، کلاهک و همچنین استاندارد و سالم بودن دستگاه حرارتی انجام شود تا شهروندان دچار حادثه نشوند.

پیشگیری از مرگ خاموش

پیشنهاد  فری پدیا این است که اگرنسبت به ایمنی وسایل گرمایشی خودشک دارید، ازاین فرصت استفاده نموده. کنترل آنها را به دست متخصصان آتش نشانی بسپارید. تا غول مرگ خاموش،  به امید خدا،  مأیوس شود و ما شاهد خاموشی هموطنانمان نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.