فری پدیا
اولین سایت جامع معرفی رایگان ها

بیماران ایدزی و خدمات رایگان

۸۵۸

زمان تشخیص ابتلا به بیماری ایدز، بستگی به راه ورود ویروس به بدن و حجم آن دارد. هنگامی که فردی به این ویروس مبتلا می گردد، اگر همان موقع آزمایش انجام دهد، پاسخ آن منفی است، زیرا زمان آشکارسازی ویروس در بدن طولانی است و حداقل شش هفته و حداکثر شش ماه زمان نیاز دارد.

مرکز تحقیقات ایدز ایران

در راستای انجام پژوهش های هدفمند بنیادی، کاربردی و توسعه ای به منظور پاسخگویی به نیازها و ضرورت های جامعه و پیشبرد مرزهای دانش، مرکز تحقیقات ایدز ایران، رسالت اصلی خود را درتلاش برای ارائه ی راهبردها و سیاست های توسعه و اولویت های تحقیقاتی در زمینه اچ آی وی یا همان ایدز دانسته و در این راه قدم های مثبتی را برداشته است.

باشگاه یاران مثبت

این مرکز، با تاسیس باشگاه «یاران مثبت» به ارائه ی خدمات رایگانی چون فعالیت های آموزشی، تفریحی، فعالیت هایی از جمله کلاس های آموزشی زبان انگلیسی، کامپیوتر و موسیقی، کارگاه های آموزشی، مشاوره و سایر برنامه ها جانبی برای بیماران ایدزی پرداخته است. متقاضیان می توانندبا مراجعه به سایت ircha.tums.ac.ir عضو این باشگاه شده و از خدمات رایگان آن بهره مند گردند. اعضای باشگاه از طریق جلسات مشاوره، فعالیت های گروهی و ارتباطات فردی، مهارتهای ضروریی برای کسب آرامش روحی، زندگی طبیعی و کنترل عوارض وجود ویروس در بدن را در خود تقویت می کنند.

مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری

از سوی دیگر، تمام خدمات تشخیص قطعی، مراقبت و درمان که در مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری انجام می شود برای بیماران مبتلا به ایدز کاملا رایگان است. ارزیابی‌های بالینی و آزمایشگاهی برای افراد مبتلا، جهت بررسی وضعیت سیستم ایمنی بدن آنها به مرتب انجام می‌شود. علاوه برآن، این بیماران از نظر ابتلا به سل نیز معاینه شده و در صورت لزوم داروهای پیشگیری به آنها داده خواهد شد.

همچنین در فری پدیا بخوانید:  “آزمایش ژنتیک رایگان”

تماس با مرکز

دفتر کنترل ایدز و بیماری‌های آمیزشی وزارت بهداشت، اعلام کرده است که عموم مردم می‌توانند در صورت نیاز به مشاوره‌های تلفنی و آگاهی از نشانی مراکز مشاوره حضوری و آزمایش‌های لازم که همگی محرمانه و رایگان هستند با شماره‌ تلفن‌های ۶۶۰۳۸۹۲۰ -۰۲۱، ۶۶۵۹۳۰۳۰ – ۰۲۱ و ۶۶۵۸۱۵۱۷ – ۰۲۱ تماس حاصل نمایند و در سایر استان‌ها نیز متقاضیان می‌توانند جهت دریافت شماره تلفن و آدرس مراکز خدمات مشاوره ایدز و بیماری‌های رفتاری در استان مورد نظر خود، با این همین سه شماره تلفن نیز تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.